Euroliga masculina / Duel la distanta: Real Madrid depaseste 100 de puncte acasa, iar FC Barcelona se impune in infernul arenei de la Atena!

oly-barcEtapa cu numarul 3 a grupelor principale ale Euroligii masculine de baschet a programat doua partide derby, in care Real Madrid a facut scor, 111-87 cu Bayern Munchen, in grupa principala F, iar FC Barcelona a castigat in fieful dublei castigatoare a trofeului, Olympiacos Pireu, la noua puncte, 81-72, in grupa E.

Real, cu Fernandez, 24 si Rodriguez, 19, in mare forma, a preluat initiativa dupa ce pierduse primul sfert, 17-24. A castigat repriza cu 48-47, iar ultimele sferturi cu 41-23 si 22-18. In celalalt meci, FC Barcelona a transat conturile in favoarea sa, in ultimele 90 de secunde, cand, beneficiind de doua greseli de arbitraj, taxate cu fluieraturi de numerosul public, s-a desprins in castigatoare.

Alte rezultate: Zalgiris Kaunas-Maccabi Tel Aviv 78-87 si, uriasa surpriza, Galatasaray Istanbul-Lokomotiv Kuban Krasnodar 62-63. Restul meciurilor se vor juca vineri seara.