FINAL / FC Vaslui – Dinamo 1-1. Atmosfera prieteneasca inainte de pauza de iarna, s-au impartit puncte. Tucudean, calau si salvator

vas-dinFC Vaslui si Dinamo au incheiat la egalitate ultimul meci pe care l-au disputat in acest an. Gazdele au dominat jocul in prima repriza, fara  a pune prea multa presiune pe poarta lui Balgradean. In cele din urma, formatia moldava a reusit sa scoata un penalty in minutul 44, dupa un hent in careu al lui Tucudean. Antal a inscris, trimitandu-si echipa la vestiare in avantaj.

In mitanul secund, vasluienii s-au multumit cu un joc de tergiversare, fapt speculat din plin de „vinovatul” pentru golul incasat de Dinamo.  Dupa doua suturi periculoase scoase spectaculos de Cerniauskas, Tucudean a reusit in cele din urma sa-l invinga pe portarul lituanian, la capatul unei faze in care a luptat cu incapatanare pentru sansa sutului intre doi fundasi adversi.

Golul egalizator nu a putut reaprinde atmosfera pe teren. Ambele echipe au fortat victoria, dar fara nerv si in cele din urma partida s-a incheiat la egalitate cu imbratisari cordiale pe marginea terenului intre reprezentantii celor celor doua echipe.