Nici acum n-am invins: Grecia – Romania 1-1! Vezi ce a spus „Regele” la final!

Romania-amical„Generatia de aur”, asa cum a fost denumita reprezentativa de fotbal a Romaniei care a participat la CM din USA ’94, a jucat in aceasta seara un meci caritabil, la Salonic, in compania selectionatei tarii gazda, care a castigat CE din 2004, la initiativa lui Theodoros Zagorakis si a lui Gheorghe Hagi.

S-a terminat 1-1, golul nostru fiind marcat de Florin Bratu, in minutul 88, in timp ce Charisteas a deschis scorul in finalul primei reprize.

Nu am venit sa luam vreo revansa, am venit aici sa jucam un meci caritabil si sa vedem daca ne mai asculta picioarele asa cum o faceau candva„, a declarat Gheorghe Hagi, conform Prosport.

ROMANIA 1994: Stelea – Petrescu, Belodedici, Prodan, Rotariu – Sabau, Popescu, Gâlca, Vladoiu – Hagi, Raducioiu
Au mai jucat: Preda, Ogararu, Pancu, Danciulescu, Moldovan, Iencsi, Bratu, Mara
Antrenor: Anghel Iordanescu
Antrenori secunzi: Ilie Dumitrescu si Gabi Balint

GRECIA 2004: Nikopolidis – Seitaridis, Kapsis, Dellas, Fyssas, Georgiadis, Nikolaidis, Charisteas, Basinas, Tsiartas, Zagorakis.
Antrenor: Kostas Katsouranis

Stadion: Toumba (Salonic)

Spectatori: 10.000