FINAL / Astra Giurgiu – FC Viitorul 2-0. Liderul Ligii 1, la a sasea victorie consecutiva. Urmeaza „dubla” cu Steaua!

Astra-ViitorulAstra s-a impus cu 2-0 in fata lui Viitorul Constanta, dupa o partida confuza pentru Daniel Isaila. In prima repriza,  giurgivenii au avut o prestatie sterila, in ciuda unui ritm bun, dar in afara unei ocazii mari semnate de Bukari, infruntarea a parut sa duca mai degraba spre un rezultat nul.

Anca Ioachimescun repriza a doua, „astralii” au avut sansa de a deshide scorul din penalty, misiune indeplinita fara probleme de Budescu, in minutul 55.

Dupa golul marcat, „astralii” nu au mai fortat nici cat o facusera pana atunci, dar o respingere hazardata a lui Nikolov in propriul careu, i-a pus lui Yoda pe tava, golul doi al giurgiuvenilor, care obtin o a sasea victorie consecutiva in Liga 1, una de moral inaintea dublei intalniri cu Steaua din finalul stagiunii.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Viitorul Voluntari (4-2-3-1): Balauru – Bejan, Putanu, Larie, Tosca – Serban, Daminuta – Carstocea, Nikolov, Dica – Rusu
Antrenor: Bogdan Arges Vintila

Astra Giurgiu (4-2-3-1): Coman – Matel, Muresan, Ben Youssef, Morais – Seto, Cristescu – Enche, Yoda, Budescu – Bukari
Antrenor: Daniel Isaila