FINAL / Romania – Ungaria 21-17! Victorie mare a „tricolorelor” care pot incheia grupa si pe primul loc!

Romania-Ungaria-handbalNationala Romaniei a obtinut o victorie mare in penultimul meci al grupei, 21-17 in fata Ungarie. Maghiarele au intrat la pauza cu un avans de doua goluri, insa elevele lui Tadici au facut um meci foarte bun in repriza secunda si au pus in mare incurcatura formatia maghiara. Pentru nationala noastra urmeaza viner ultimul meci din grupa D, cu Cehia.

Postat în Handbal

1. sos spune:

Macar dupa grupe sa vedem si noi meciurile, oameni buni! De ce mai exista televiziune NATIONALA, daca nu vedem meciurile echipelor NATIONALE – indiferent de sport…

• leon spune:

Televiziunea națională nu e în stare să transmită nici meciurile de handbal ale echipei naționale! Mai mare rușinea!!! De ce să plătești taxa TV ? Probabil ca s-o vezi pe nespălata Georgescu de la CNA!

2. Dinu spune:

Bravo fetelor!,in repriza a doua ati fost puternice,de neoprit catre victorie,prin jocul agresiv in aparare,nu le-ati dat sansa unguroaicelor sa-si faca jocul.Acesta este jocul pe care trebuie sa-l jucati,atentie la grerselile de atac.Succes mai departe,va tinem pumnii.

3. Maroiu Alexandru spune:

Inntr-o Romanie trista, saraca si debusolata singura bucurie si mandrie nationala vine de la echipa nationala de handbal feminin. Cu aTAT MAI MULT CU CAT INDIRECT ESTE O REVANSA a meciului Oltchim – Gyor cu deosebire ca atunci cand in echipe nu sunt fara straniere rezultatul este mai cinstit . Pacat ca guvernul si parlamentul nu au avut bani pentru o echipa si un sport national ci doar pentru ei si familiile lor.

4. poly spune:

Bravo fetelor, ati facut un meci mare impotriva vedetelor alea vorbitoare de mongola veche. Sa nu uite ungurii ca in materie de sport, sunt prea mici fata de noi. Nu stiu decit sa clampaneasca aiurea si mereu, dar cind e vorba de fapte……