Hochei pe gheata Liga MOL / Corona Brasov invinsa in prelungiri la Miskolc. HSC Miercurea Ciuc castiga la ultima clasata

Hochei-Brasov-Miercurea-CiucUna calda, alta rece in meciurile jucate de echipele noastre in deplasare in etapa de la inceputul saptamanii din Liga MOL. Ciucanii au invins pe codasa UTE Budapesta, scor 6-2, iar brasovenii au pierdut in prelungiri, 1-2, la Miskolci Jegesmedvedek.

HSC Miercurea Ciuc a castigat toate cele trei reprize, 2-0, 3-2, 1-0. Corona Brasov a condus cu 1-0, prin golul inscris de Virag, in minutul 4,18, a fost egalata in minutul 27,57 de Dubek si a primit lovitura de gratie in minutul 5 al prelungirilor, de la Durco. Lidera Nove Zamky-Slovacia s-a impus la limita, 4-3, in fata echipei Ferencvaros Budapesta, dupa ce au avut 4-1.

Reprezentantele Romaniei se vor duela sambata seara la Brasov intr-un nou derby al orgoliilor.