Reghecampf: „Este pacat sa conduci tot meciul si sa nu reusesti sa castigi!

varela-gol-steauaCu toate ca in urma cu trei zile, Steaua trecea lejer de Otelul, in Cupa, scor 2-0, la Galati, in ultima etapa a turului, campioana a avut mult de suferit, dar a reusit sa se mentina neinvinsa in cele 14 etape disputate pana acum. S-a terminat 1-1, goluri Varela, in prima repriza, si Tudorie, in repriza secunda.

La final, Laurentiu Reghecampf s-a declarat nemultumit de rezultat, sustinand ca elevii sai ar fi trebui sa se impuna fara mari probleme.

Din nou nu am reusit sa castigam cele trei puncte puse in joc. Am facut foarte multe greseli. La gol, Parvulescu si Tanase ar fi trebuit sa stea mai bine in teren. Este pacat sa conduci cu 1-0 si sa nu reusesti sa castigi„, a spus Reghecampf la DigiSport.

Antrenorul a sustinut inca o data ideea amanarii ultimelor doua etape programate in acest an.

E foarte greu sa jucam in asemenea conditii, pe asemenea terenuri si la temperaturi scazute. Daca ma intrebati pe mine, n-am mai fi jucat deloc in acest an„, a mai declarat acesta.

In urma punctului castigat din deplasarea de la Galati, Steaua a cazut pe pozitia a treia in clasamentul Ligii 1, fiind intrecuta si de Petrolul, dar stelistii raman cu trei meciuri mai putin disputate fata de acestia si doua fata de liderul Astra.