Revenita pe teren dupa o pauza de patru luni, Sharapova a pierdut demonstrativul cu Ivanovic

sharapovaMaria Sharapova a jucat, vineri, la Bogota (Columbia) primul meci dupa aproape 4 luni de pauza. Rusoaica s fost invinsa intr-un meci demonstrativ de sarboaica Ana Ivanovic, dar important a fost ca a revenit pe teren si ca a putut duce un meci intreg.

Sportiva din Rusia s-a accidentat in luna august, la Open-ul de la Cincinnati, si a cazut doua pozitii de-a lungul acestui an in clasamentul WTA, de pe locul secund pana pe patru.

Detinatoare a patru trofee in turneele de Grand Slam, Sharapova a inceput bine disputa cu Ivanovic. A castigat cu 6-1 primul set, dar adversara sa si-a trecut in cont actul secund cu acelasi scor. In final rusoaica a fost invinsa cu 12-10.