FINAL / Otelul Galati – Steaua 1-1! „Ros-albastrii” au uitat sa castige in Liga 1! Al patrulea rezultat de 1-1 la rand pentru stelisti

ote-steUltimul meci al zilei in Liga 1 s-a disputat intre Otelul Galati si Steaua. „Ros-albastrii” au deschis scorul prin Varela, insa gazdele au egalat in minutul 77 prin tanarul Tudorie, care intrase in teren de 2 minute. Echipa lui Reghecampf a cautat golul victoriei, insa fara succes, iar Steaua incheie al patrulea meci la rand cu 1-1 in Liga 1, rezultat ce ii lasa pe stelisti pe locul 3, la 3 puncte de Astra si doua de Petrolul, insa si cu un meci mai puin ca giurgiuvenii si 3 in minus fata de prahoveni. A fost primul meci fara infrangere pentru Lienen de cand a preluat pe Otelul, galatenii fiind pe locul 15 in clasament.

Otelul: Branet – Milea, Costin, Sarghi, Popescu – Filip, Giurgiu – Marquinhos, Cooper, Iorga – Henrique

Steaua: Tatarusanu – Varela, Szukala, Gardos, Parvulescu – Bourceanu, Pintilii – Chipciu, Prepelita, Tanase – Piovaccari