FINAL / Concordia – ACS Poli 2-1. A treia victorie consecutiva pentru ilfoveni. Timisorenii au scapat remiza printre degete

con-acs

Concordia Chiajna s-a impuspe teren propriu cu 2-1 in fata lui ACS Poli intr-un meci incordat in care cele doua adversare au mizat pe contraatac, strategie comuna ce ar fi putut duce la un rezultat de egalitate.

Cu toate acestea, banatenii au gresit grav cu cinci minute inainte de finalul timpului regulamentar si Wellington a reusit sa inscrie golul victorie, dupa ce Purece deschisese scorul in minutul 30, din penalty, iar Gorobsov egalase in minutul 56, cu o executie superba din lovitura libera.