Azi debuteaza Campionatul Mondial de Handbal, din Serbia! Romania joaca sambata primul meci in compania Tunisiei! Programul complet al competitiei

logoVineri seara debuteaza Campionatul Mondial de Handbal din Serbia. Partida inaugurala se va disputa intre nationala tarii gazda, Serbia si Japonia.

Nationala Romaniei, repartizata in grupa D, va intra in joc sambata, in meciul impotriva Tunisiei.

Primele patru echipe clasate in grupa se califica in optimile de finala, iar echipele de pe locurile 5-6 vor avea meciuri de clasament.

Programul complet al meciurilor:

Grupa A (Belgrad):

Sambata:
ora 15:45 – Muntenegru-Coreea de Sud
ora 18:00 – Franta-RD Congo
ora 20:15 – Olanda-Republica Dominicana

Duminica:
ora 17:00 – Coreea de Sud-Olanda
ora 19:15 – RD Congo-Muntenegru
ora 21:30 – Republica Dominicana-Franta

Marti:
ora 17:00 – Coreea de Sud-RD Congo
ora 19:15 – Muntenegru-Republica Dominicana
ora 21:30 – Olanda-Franta

Miercuri:
ora 17:00 – Republica Dominicana-Coreea de Sud
ora 19:15 – Olanda-RD Congo
ora 21:30 – Franta-Muntenegru

Vineri:
ora 17:15 – RD Congo-Republica Dominicana
ora 19:30 – Franta-Coreea de Sud
ora 21:45 – Muntenegru-Olanda

Grupa B (Nis):

Vineri:
ora 19:00 – Serbia-Japonia

Sambata:
ora 19:00 – Brazilia-Algeria
ora 21:15 – Danemarca-China

Duminica:
ora 16:45 – China-Brazilia
ora 19:00 – Algeria-Serbia
ora 21:15 – Japonia-Danemarca

Marti:
ora 16:45 – China-Japonia
ora 19:00 – Brazilia-Serbia
ora 21:15 – Danemarca-Algeria

Miercuri:
ora 16:45 – Brazilia-Japonia
ora 19:00 – Algeria-China
ora 21:15 – Serbia-Danemarca

Vineri:
ora 16:45 – Japonia-Algeria
ora 19:00 – Serbia-China
ora 21:15 – Danemarca-Brazilia

Grupa C (Zrenjanin):

Sambata:
ora 16:45 – Angola-Argentina
ora 19:00 – Polonia-Paraguay
ora 21:15 – Norvegia-Spania

Luni:
ora 16:45 – Paraguay-Angola
ora 19:00 – Spania-Polonia
ora 21:15 – Argentina-Norvegia

Marti:
ora 16:45 – Polonia-Angola
ora 19:00 – Spania-Argentina
ora 21:15 – Norvegia-Paraguay

Joi:
ora 16:45 – Paraguay-Spania
ora 19:00 – Polonia-Argentina
ora 21:15 – Angola-Norvegia

Vineri:
ora 16:45 – Argentina-Paraguay
ora 19:00 – Angola-Spania
ora 21:15 – Norvegia-Polonia

Grupa D (Novi Sad):

Sambata:
ora 15:45 – Ungaria-Cehia
ora 18:00 – Germania-Australia
ora 20:15 – Romania-Tunisia

Luni:
ora 15:45 – Tunisia-Ungaria
ora 18:00 – Cehia-Germania
ora 20:15 – Australia-Romania

Marti:
ora 15:45 – Cehia-Tunisia
ora 18:00 – Germania-Romania
ora 20:15 – Ungaria-Australia

Joi:
ora 15:45 – Australia-Cehia
ora 18:00 – Germania-Tunisia
ora 20:15 – Romania-Ungaria

Vineri:
ora 15:45 – Tunisia-Australia
ora 18:00 – Ungaria-Germania
ora 20:15 – Romania-Cehia

Optimile de finala:

Meciul 4 – Duminica, 15 decembrie. ora 18:30 – 1D-4C (Novi Sad)
Meciul 3 – Duminica, 15 decembrie. ora 19:00 – 3B-2A (Belgrad)
Meciul 5 – Duminica, 15 decembrie, ora 21:15 – 3C-2D (Novi Sad)
Meciul 6 – Duminica, 15 decembrie, ora 21:45 – 1A-4B (Belgrad)
Meciul 2 – Luni, 16 decembrie, ora 18:30 – 3D-2C (Novi Sad)
Meciul 1 – Luni, 16 decembrie, ora 19:00 – 1B-4A (Belgrad)
Meciul 8 – Luni, 16 decembrie, ora 21:15 – 1C-4D (Novi Sad)
Meciul 7 – Luni, 16 decembrie, ora 21:45 – 3A-2B (Belgrad)

President Cup:

Luni, 15 decembrie, ora 14:15 – 6A-6B (Nis)
Luni, 15 decembrie, ora 16:30 – 6C-6D (Nis)
Luni, 15 decembrie, ora 18:45 – 5A-5B (Nis)
Luni, 15 decembrie, ora 21:00 – 5C-5D (Nis)
Marti, 16 decembrie, ora 14:15 – Meciul pentru locurile 23-24
Marti, 16 decembrie, ora 16:30 – Meciul pentru locurile 21-22
Marti, 16 decembrie, ora 18:45 – Meciul pentru locurile 19-20
Marti, 16 decembrie, ora 21:00 – Meciul pentru locurile 17-18

Sferturile de finala:

Sfertul 1 – Miercuri, 18 decembrie, ora 19:00 – Castigatoare Meci 1-Castigatoare Meci 2 (Belgrad)
Sfertul 3 – Miercuri, 18 decembrie, ora 19:00 – Castigatoare Meci 5-Castigatoare Meci 6 (Novi Sad)
Sfertul 2 – Miercuri, 18 decembrie, ora 21:15 – Castigatoare Meci 3-Castigatoare Meci 4 (Belgrad)
Sfertul 4 – Miercuri, 18 decembrie, ora 21:15 – Castigatoare meci 7-Castigatoare Meci 8 (Novi Sad)

Semifinale:

Semifinala 1 – Vineri, 20 decembrie, ora 19:00 – Castigatoare Sfert 1-Castigatoare Sfert 2 (Belgrad)
Semifinala 2 – Vineri, 20 decembrie, ora 21:45 – Castigatoare Sfert 3-Castigatoare Sfert 4 (Belgrad)

Finala mica, 22 decembrie, ora 15:30 (Belgrad)

Finala mare, 22 decembrie, ora 18:15 (Belgrad)

Etichetat cu: , , , ,
Postat în Handbal

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj23126
2FCSB211212
3Astra Giurgiu20128
4Gaz Metan Medias2012-2
5U Craiova 194819129
6Sepsi Sfantu Gheorghe19125
7FC Viitorul19120
8FC Botosani15121
9Dunarea Calarasi1512-1
10Poli Iasi1412-6
11Concordia Chiajna1412-9
12Dinamo Bucuresti1212-7
13AFC Hermannstadt812-7
14FC Voluntari812-9