Tottenham are un nou erou! „Vladiator” a stiut ca va inscrie: „Am vazut cum mingea intra in poarta”

chirichesVlad Chiriches a spart gheata in tricoul lui Tottenham cu un gol ce a deschis calea formatiei sale spre victoria de la Fulham, dupa ce gazdele conduceau cu 1-0.

Fundasul roman a egalat in minutul 72 cu sut la firul de la aproximativ 30 de metri (video), pentru ca zece minute mai tarziu Holtby sa reuseasca sa intoarca rezultatul.

Intervievat dupa meci, Chiriches s-a aratat cel putin la fel de entuziasmat ca fanii lui Spurs de reusita sa, marturisind ca a intuit ca mingea se va opri in plasa in ciuda aglomeratiei din careul advers.

„A fost golul egalizator si a ajutat echipa sa intoarca meciul, asa ca sunt incantat. Am vazut cum mingea intra in poarta, i-am vazut traiectoria, iar sentimentul a fost grozav. Sa egalezi asa cand esti condus cu 1-0 face bine echipei, deci de aceea sunt fericit„, a spus Vlad Chiriches.

Modest, fundasul roman a subliniat ca victoria lui Tottenham impotriva lui Fulham i se datoreaza intr-o buna masura si portarului Hugo Lloris: „Hugo a fost grozav, ne-a salvat in multe situatii, trebuie sa-i multumim pentru asta”.

sursa foto: sports.dailymirror.lk