FINAL / Steaua Bucuresti – Otelul Galati 2-0. Campioana merge in semifinalele Cupei. Tarnovan debuteaza cu gol!

Steaua-Otelul-Cupa

Steaua s-a calificat in semfinalele Cupei Romaniei dupa ce a invins Otelul cu scorul de 2-0. Cu doar 4000 de suporteri veniti in Ghencea, „ros-albastrii” au avut un start de meci greoi, dar treptat campionii si-au impus ritmul, dar prima repriza s-a incheiat fara gol marcat.

In mitanul secund, stelistii au reusit sa deschida rapid scorul, dupa o actiune fulger condusa de Rapa, a carui centrare in careu a fost interceptata de Piovaccari, neiertator din 7 metri.

Intrat in minutul 66, Alexandru Tarnovan a debutat cum nu se putea mai bine pentru Steaua, marcand 20 de minute mai tarziu un gol care a confirmat asteptarile lui Laurentiu Reghecamf.

Steaua se alatura asadar „careului de asi” al Cupei Romaniei, in semifinale fiind calificate si Astra, Dinamo si Petrolul.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Steaua: Nita – Rapa, Gardos, Varela, Pîrvulescu – Prepelita, Bourceanu, Tatu, Iancu – Piovaccari, Kapetanos
Antrenor: Laurentiu Reghecampf

OTELUL: Branet – Miselaricu, Sarghi, Sipovic, Milea – Cooper, Giurgiu – Filip, Marquinhos, Iorga – Henrique
Antrenor: Ewald Lienen

Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

1. numai conteaza spune:

ACEST IOGA TREBUIE SA RAMANA AFARA DEIN LOT A GRESIT ….. A DAT NUMAI PASE LA ADVERSAR … EL CANDVA TREBUIA SA JOACE LA STEAUA CUM? DACA NU A DAT O PASA SAU SA TRAGA UN SUT LA POARTA … SA SPUNA CA NU VREA SA JOACE.