FINAL / FC Viitorul – Astra Giurgiu 0-3. Liderul Ligii 1, prima echipa calificata in semifinalele Cupei!

vii-astMarti seara, de la ora 20:30, s-a disputat prima partida din sferturile de finala ale Cupei Romaniei. La Chiajna, Viitorul a primit vizita celor de la Astra Giurgiu, favorita clara la calificarea in semifinale.

Calculele de pe hartie nu s-au inselat si giurgiuvenii s-au impus lejer cu 3-0, goluri Budescu si Cristescu, in prima repriza si Yoda in ultimul minut de joc.

Viitorul este penultima clasata in Liga 1, la doar un punct de locurile salvatoare. Echipa lui Hagi isi doreste sa ofere o prformanta notabila in Cupa, unde are insa o misiune grea in fata liderului la zi din Liga 1.

Astra este liderul clasamentului, cu 4 puncte in fata Stelei si a Petrolului si isi doreste trofeul in aceasta competitie, care i-ar putea oferi eventul la finalul sezonului.

Partida poate fi urmarita in direct pe Sport.ro si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 20:30.