Clasamente Liga 2, seria I si II

Clasamentele Ligii 2

SERIA I

Clasamentul la finele sezonului regulat

Pozitia Echipa Meciuri Victorii Egaluri Infrangeri Golaveraj Puncte Adevar
1 CSMS Iasi 22 16 1 5 47-16 (31) 49 (+16)
2 Rapid Bucuresti 22 12 5 5 34-20 (14) 41 (+8)
3 CSM Unirea Slobozia 22 12 5 5 29-22 (7) 41 (+8)
4 FC Clinceni 22 10 7 5 41-28 (13) 37 (+4)
5 ACS Berceni 22 10 6 6 33-26 (7) 36 (+3)
6 SC Bacau 22 8 5 9 29-31 (-2) 29 (-4)
7 Unirea Tarlungeni 22 7 6 9 18-22 (-4) 27 (-6)
8 Gloria Buzau 22 5 10 7 25-24 (1) 25 (-8)
9 CF Braila 22 6 5 11 24-35 (-11) 23 (-10)
10 Rapid CFR Suceava 22 4 7 11 23-42 (-19) 19 (-14)
11 Farul Constanta 22 4 6 12 12-35 (-23) 18 (-15)
12 Dunarea Galati 22 4 5 13 24-38 (-14) 17 (-16)

CLASAMENTUL PLAY-OFF:

1. CS Municipal Studenţesc Iaşi 38
2. Rapid Bucureşti 35
3. CSM Unirea Slobozia 33
4. FC Clinceni 32
5. ACS Berceni 14
6. SC Bacău 13

 CLASAMENT PLAY-OUT

1. Gloria Buzau 34
2. FC Braila 32
3. Unirea Tarlungeni 31
4. Rapid CFR Suceava 29
5. Dunărea Galaţi 23
6. Farul Constanţa 13

Etapa 1, play-off

FC Clinceni – Rapid Bucuresti 1-2
CSMS Iasi – SC Bacau 1-1

Unirea Slobozia – ACS Berceni 1-0

Etapa 2

ACS Berceni – FC Clinceni 2-2
SC Bacau – Rapid 1-2
CSMS Iasi – CSM Unirea Slobozia 2-1

Etapa 3

Unirea Slobozia – SC Bacău 1-2
FC Clinceni – CSMS Iași 0-3
Rapid București – ACS Berceni 2-0

Etapa 4

SC Bacau – ACS Berceni 1-1
CSMS Iasi – Rapid Bucuresti 0-0
Unirea Slobozia – FC Clinceni 0-1

Etapa 5

FC Clinceni – SC Bacau 2-1
Rapid Bucuresti – Unirea Slobozia 2-2
ACS Berceni – CSMS Iasi 1-3

Etapa 6

SC Bacău – CSMS Iași
ACS Berceni – Unirea Slobozia
Rapid București – FC Clinceni

Etapa 7

Rapid Bucureşti – SC Bacău 1-0
FC Clinceni – ACS Berceni
Unirea Slobozia – CSMS Iași

Etapa 8

SC Bacau – Unirea Slobozia 0-1
CSMS Iași – FC Clinceni 1-1
ACS Berceni – Rapid București 2-2

Etapa 9

ACS Berceni – SC Bacău 1-3
Rapid București – CSMS Iași 2-2
FC Clinceni – Unirea Slobozia 3-1

Etapa 10

SC Bacău – FC Clinceni 1-1
Unirea Slobozia – Rapid București 1-1
CSMS Iași – ACS Berceni 3-1

—————————————————————————————————–

Etapa 1, play-out

CF Braila – Unirea Tarlungeni 0-2
Rapid CFR Suceava – Dunarea Galati 0-3
Gloria Buzau – FC Farul Constanta 1-0

Etapa 2, 26 aprilie

FC Farul Constanţa – Unirea Tarlungeni 1-2
Dunarea Galati – CF Braila 4-0
Gloria Buzau – Rapid CFR Suceava 3-2

Etapa 3, 3 mai

Rapid CFR Suceava – Farul Constanta 2-0
CF Braila – Gloria Buzau 2-1
Unirea Tarlungeni – Dunarea Galati 3-1

Etapa 4, 7 mai

Farul Constanta – Dunarea Galati 0-0
Gloria Buzau – Unirea Tarlungeni 1-1
Rapid CFR Suceava – CF Braila 0-0

Etapa 5, 10 mai

CF Braila – Farul Constanta 3-1
Unirea Tarlungeni – Rapid CFR Suceava, marti, 13 mai, de la ora 18:00
Dunarea Galati – Gloria Buzau 0-0

Etapa 6, 17 mai

Farul Constanta – Gloria Buzau
Dunarea Galati – Rapid CFR Suceava
Unirea Tarlungeni – CF Braila

Etapa 7, 24 mai

Unirea Tarlungeni – Farul Constanta
CF Braila – Dunarea Galati
Rapid CFR Suceava – Gloria Buzau

Etapa 8, 28 mai

Farul Constanta – Rapid CFR Suceava  4-1
Gloria Buzau – CF Braila 0-2
Dunarea Galati – Unirea Tarlungeni 1-0

Etapa 9, 31 mai

Dunarea Galati – Farul Constanta 4-1
Unirea Tarlungeni – Gloria Buzau 3-3
CF Braila – Rapid CFR Suceava 5-2

Etapa 10, 7 iunie

Farul Constanta – CF Braila 1-2
Rapid CFR Suceava – Unirea Tarlungeni 4-2
Gloria Buzau – Dunarea Galati 2-1

—————————————————————————–

SEZON REGULAT

Etapa 26, 12.04.2014

Dunarea Galati – Rapid Bucuresti 2-0
ACS Berceni – FC Farul Constanta 2-0
Gloria Buzau – CSMS Iasi 0-1
Unirea Tarlungeni – FC Clinceni 3-2
SC Bacau – CF Braila 2-1

Etapa 25, 09.04.2014

Rapid Bucuresti – Rapid CFR Suceava 5-1
FC Farul Constanta – Dunărea Galati 0-2
CS Municipal Studenţesc Iasi – ACS Berceni 4-1
FC Clinceni – Gloria Buzau 2-2
CF Braila – Unirea Tarlungeni 1-0
CSM Unirea Slobozia – SC Bacau 2-0

SERIA II

Clasmentul la finele sezonului regulat

Pozitia Echipa Meciuri Victorii Egaluri Infrangeri Golaveraj Puncte Adevar
1 CS U Craiova 22 15 4 3 33-11 (22) 49 (+16)
2 Metalul Resita 22 11 4 7 28-18 (10) 37 (+4)
3 FC Olt Slatina 22 10 6 6 24-15 (9) 36 (+3)
4 CSM Ramnicu Valcea 22 10 6 6 26-18 (8) 36 (+3)
5 ASA Targu Mures 22 9 7 6 25-14 (11) 34 (+1)
6 Gloria Bistrita 22 10 4 8 23-19 (4) 34 (+1)
7 Olimpia Satu Mare 22 9 6 7 22-19 (3) 33 (0)
8 CS Mioveni 22 8 5 9 21-24 (-3) 29 (-4)
9 FC Bihor Oradea 22 7 5 10 18-21 (-3) 26 (-7)
10 UTA Arad 22 5 6 11 19-30 (-11) 21 (-12)
11 Universitatea Craiova 22 4 5 13 9-39 (-30) 17 (-16)
12 Minerul Motru 22 3 4 15 17-37 (-20) 13 (-20)

CLASAMENTUL PLAY-OFF:

1. CS Universitatea Craiova 37
2. ASA Targu Mures 34
3. CSM Râmnicu Vâlcea 30
4. Metalul Resita 26
5. Gloria Bistrita 24
6. FC Olt Slatina 15

CLASAMENTUL PLAY-OUT

1. FC Olimpia Satu Mare 42
2. FC Bihor Oradea 29
3. CS Mioveni 28
4. FC UTA Arad 15
5. CS Minerul Motru 13
6. Universitatea Craiova 6

Etapa 1, play-out

CS U. Craiova – FC Olt Slatina 4-0
Gloria Bistrita – CSM Rm. Valcea 1-1
 ASA Tg. Mures – Metalul Resita 2-0

Etapa 2

FC Olt – CS Metalul Resita 0-1
CSM Rm. Valcea – ASA Tg. Mures 1-2
CSU Craiova – Gloria Bistrita 1-0

Etapa 3, 3 mai

Gloria Bistrita – FC Olt 2-1
ASA Targu Mures – CS U Craiova 4-1
Metalul Resita – CSM Ramnicu Valcea 0-2

Etapa 4, 7 mai

FC Olt – CSM Ramnicu Valcea 0-2
CS U Craiova – Metalul Resita 1-2
Gloria Bistrita – ASA Targu Mures 0-1

Etapa 5, 10 mai

ASA Targu Mures – FC Olt, de la ora 18:00
Metalul Resita – Gloria Bistrita 2-2
CSM Ramnicu Valcea – CS U Craiova 0-0

Etapa 6, 17 mai

FC Olt – CS U Craiova
CSM Ramnicu Valcea – Gloria Bistrita
Metalul Resita – ASA Targu Mures

Etapa 7, 24 mai

Metalul Resita – FC Olt
ASA Targu Mures – CSM Ramnicu Valcea
Gloria Bistrita – CS U Craiova

Etapa 8, 28 mai

FC Olt – Gloria Bistrita 0-3
CS U Craiova – ASA Targu Mures  2-0
CSM Ramnicu Valcea – Metalul Resita 1-1

Etapa 9, 31 mai

CSM Ramnicu Valcea – FC Olt 2-1
Metalul Resita – CS U Craiova 1-1
ASA Targu Mures – Gloria Bistrita 5-0

Etapa 10, 7 iunie

FC Olt – ASA Targu Mures 1-0
Gloria Bistrita – Metalul Resita 2-3
CS U Craiova – CSM Ramnicu Valcea 3-0

 ————————————————————————————————–

Etapa 1, play-out

FC Bihor – UTA Arad 4-0
CS Mioveni – Minerul Motru 2-0

Olimpia Satu Mare va sta.

Etapa 2, 26 aprilie

FCU Craiova – FC UTA Arad 0-3 la masa verde, dupa retragerea oltenilor
Minerul Motru – FC Bihor 1-1
FC Olimpia Satu Mare – CS Mioveni 2-1

Etapa 3, 3 mai

FC Bihor – Olimpia Satu Mare 3-2
UTA Arad – Minerul Motru 3-0
CS Mioveni va sta.

Etapa 4, 7 mai

Olimpia Satu Mare – UTA Arad 4-0
CS Mioveni – FC Bihor 1-1
Minerul Motru va sta.

Etapa 5, 10 mai

UTA Arad – CS Mioveni 0-3
Minerul Motru – Olimpia Satu Mare 0-1
FC Bihor va sta.

Etapa 6, 17 mai

Minerul Motru – CS Mioveni
UTA Arad – FC Bihor
Olimpia Satu Mare va sta.

Etapa 7, 24 mai

FC Bihor – Minerul Motru
CS Mioveni – Olimpia Satu Mare
UTA Arad va sta.

Etapa 8, 28 mai

Olimpia Satu Mare – FC Bihor 3-0
Minerul Motru – UTA Arad 0-3 (UTA nu a fost programata)
CS Mioveni va sta.

Etapa 9, 31 mai

UTA Arad – Olimpia Satu Mare 0-3
FC Bihor – CS Mioveni 0-1
Minerul Motru va sta.

Etapa 10, 7 iunie

CS Mioveni – UTA Arad
Olimpia Satu Mare – Minerul Motru
FC Bihor va sta.

—————————————————————————————-

SEZON REGULAT

Etapa 22, 12.04.2014

CSM Metalul Resita – FC UTA Arad 4-0, meci disputat pe 11.04.2014
FC Olt Slatina – FC Bihor Oradea 2-0
CS Minerul Motru – CSM Ramnicu Valcea 0-0
FC Olimpia Satu Mare – Gloria Bistrita 0-1
CS Universitatea Craiova – CS Mioveni 2-0
ASA Tg. Mures-Universitatea Craiova 3-0 (masa verde)

Etapa 21, 05.04.2014
Gloria Bistrita – ASA Tg. Mures 2-1
FC Bihor – Minerul Motru 2-1
FC UTA – ACS Olt Slatina 2-3
CS Mioveni – FC Olimpia Satu Mare 2-0
CSM Rm. Valcea – CSU Craiova 0-1
FCU Craiova – Metalul Resita 0-3. Echipa gazda s-a retras din comeptitie.

Etapa 20

CS Metalul Resita – Gloria Bistrita 2-1
Olimpia Satu Mare – CSM Rm. Valcea 2-1
CS Minerul Motru – FC Olt Saltina 1-3
CS U Craiova – FC Bihor Oradea 1-0
ASA Tg. Mures – CS Mioveni 4-0

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în Liga 2

Comenteeeezi?!!

  1. cosareanu florin spune:

    campionate de doi firfirici. asteptam din tot sufletul parpiewul atunci se va pune punct cu adevarat incercarilor de curatire ale campionatelor de doi firfirici .