FINAL / Steaua Bucuresti – Petrolul Ploiesti 1-1. A treia remiza consecutiva pentru campioana!

steaua-petrolulDuminica, 1 decembrie, Steaua a infruntat Petrolul pe stadionul din Ghencea, in cea mai interesanta partida a etapei cu numarul 16, la finele careia s-a va decis situatia pe ultimele doua locuri ale podiumului Ligii 1, la finalul rundei.

Asa cum era de asteptat, oaspetii s-au prezentat foarte bine, iar jocul din teren le-a fost in mare masura in avantaj. Cu toate astea, Prepelita a deschis scorul in prelungirile primei reprize. Jocul nu s-a schimbat, dar egalarea a venit abia in minutul 78, cand Benga nu i-a dat nicio speranta lui Tata, parasit complet de intreaga aparare. Acesta avea sa fie scorul final, a treia remiza consecutiva pentru Steaua, care pierde teren in lupta pentru locul !

Echipele care au evoluat:

Steaua: Tatarusanu – Chipciu, Szukala, Varela, -Latovlevici – Bourceanu, Prepelita – Ad.Popa, Stanciu, Cr.Tanase – Piovaccari
Antrenor: Laurentiu Reghecampf

Petrolul: Pecanha – Alcenat, Geraldo, Benga, Guilherme – Hoban, De Lucas – Boudjemaa, Filipe Teixeira, Albin – Dore
Antrenor: Cosmin Contra