FINAL / Sageata Navodari – Dinamo Bucuresti 0-1. „Ros-albii”, la a doua victorie in deplasare in noul sezon!

sag-din

Dinamo Bucuresti s-a impus cu un sec 1-0 la Navadori intr-un meci pe care elevii lui Flavius Stoican l-au avut in mana, dar nu au reusit sa-l transforme intr-un spectacol fotbalistic, care sa anunte revigorarea echipei din „Stefan cel Mare”.

Desi gazdele au intrat in joc mai motivate, dobrogenii au pierdut treptat tempo-ul in fata „cainilor”, dar acestia nu au reusit sa deschida scorul decat in minutul 50, gratie unei inamplari fortuite, in urma careia Curtean a marcat un gol la care nici nu s-ar fi asteptat.

Replica Sagetii nu a fost una deloc pe masura, ba chiar jocul brut al elevilor lui Selymes a dus la eliminarea lui Mera, in minutul 77, dupa un fault agresiv la Matei.

Cu mai bine de 13 minute ramase pentru a castiga puncte la golaveraj, , dinamovistii au preferat sa faca un joc de posesie steril, mizand cu oarece justete pe jocul lipsit de amenintare al adversarilor.