FINAL / Metalul Resita – CSU Craiova 0-2! Craiovenii castiga si incheie anul 2013 pe prima pozitie in S 2

res-csuSambata dimineata, de la ora 11:00, CSU Craiova a jucat pe terenul celor de la Metalul Resita. Echipa primariei din Banie a inceput meciul excelent si a deschis scorul inca din miutul 2. Gazdele nu au resuit sa revina, iar craiovenii au stabilit scorul final in minutul 82. Cu succesul de la Resita, craiovenii pot petrece pauza de iarna linistie, in fruntea clasamentului seriei a doua.

Echipe de start:

Metalul: Pascal – Tomozei, Vatajelu (cpt.), Apostol, Potopea – Vastag, Bresneni, Liuba, Oara – Enciu, Fagarasanu

CS U: Brac – Ad. Ionescu, Velcovici (cpt.), Precup, Gorovei, Ljubincovic, Pătraşcu, Curelea, Sin, Cr. Ganea, Izvoranu