Pustai nu regreta golul patru: „Am sperat pana la golul trei, iar golul patru a fost o bijuterie!”

PustaiPandurii Targu Jiu a suferit o noua infrangere umilitoare in Liga Europa, vicecampioana Ligii 1 pierzand cu scorul de 1-4 intalnirea de la Dnepropetrovsk. Antrenorul Cristi Pustai a suprins pe toata lumea declarat ca nu regreta primirea celui de-al patrulea gol in Ucraina pentru ca acesta a fost cel mai frumos!

Ultimele doua goluri ale ucrainienilor au fost marcate in ultimele 5 minute ale jocului!

Pacat ca am primit golul 4, dar acela a fost cel mai frumos. Am incercat sa revenim in joc dupa acel gol, am incercam sa rezistam cu atatea improvizatii in echipa, dar nu am reusit. Parca 5-10 minute am sperat, pana a venit golul 3. Apoi golul 4 a fost o bijuterie, nici nu imi pare rau ca l-am primit. Ne-am dorit foarte multe, dar atat s-a putut!

Am capatat experienta, iar la anul vom incerca din nou aceasta aventura. Una peste alta imi felicit jucatorii. Vom incerca sa terminam inaintea lui Pacos, pentru ca ar fi o mandrie sa terminam pe locul 3„, a spus Cristi Pustai la Dolce Sport.

In ultima partida din faza grupelor, gorjenii vor incerca sa obtina si prima victorie in fata portughezilor de la Pacos Fereira, asta pentru a termina grupa pe locul trei.