FINAL / FC Vaslui – Concordia Chiajna 0-0. Moldovenii rateaza sansa de se apropia de podiumul clasamentului, dupa o jumatate de ora de superioritate numerica

vas-conFC Vaslui si Concordia Chiajna au remizat la scor alb,  la finele unui meci-restanta, in care jucatorii celor doua echipe s-au intrecut in ratari. Ilfovenii au inceput in forta partida, punand presiune pe careul advers, dar treptat vasluienii au preluat conducerea jocului, practicand insa un fotbal steril.

In minutul 42, Madson ar fi putut deschide scorul pentru gazde, dar sutul sau violent din interiorul careului s-a izbit de bara.

Dupa pauza, vasluienii au fortat marcarea golului, dar fara succes. In minutul 64 se parea insa ca elevii lui Liviu Ciobotariu vor avea o misiune mai usoara, fundasul Concordiei, Melinte primind direct cartonasul rosu in urma unui fault care putea fi sanctionat mult mai bland.

Aflati in avantaj numeric, „galben-verzii” s-au instalat in jumatatea adversa, punand presiune pe poarta ilfovenilor, dar executiile imprecise si forma buna a portarului Ramniceanu au impiedicat deschiderea scorului.