FINAL / U Cluj – Corona Brasov 3-2. „Derbiul suferintei”, o lupta pe viata si pe moarte castigata de „sepcile rosii”

ucj-cor

Universitatea Cluj a obvtinut o victorie importanta in fata Coronei Brasov, la finele unui meci nebun, in care s-au acordat 3 penalty-uri.  Inca din debut, partida se anunta una extrem de incordata, iar in minutul 22 Lemnaru a deschis scorul din penlaty, pentru ca dupa doar doua minute Bus sa egaleze. Dupa alte trei minute, U Cluj a revenit rapid la conducerea partidei prin reusita lui Borsa, care a stabilkit si scorul pauzei.

Acelasi Lemnaru a marit diferenta cu o lovitura de cap din 5 metri, in minutul 53, dar nuy a mai reusit sa-l invinga pe Danalache in ultimele 2 minute ale timpuloui regulamentar de joc, in urma altei lovituri de la 11 metri obtinute de clujeni, la scorul de 3-2, scor stabilit de Bus, in minutul 85, din lovitura de la 11 metri.