FINAL / Petrolul Ploiesti – FC Viitorul 3-0! „Dubla” reusita de Albin si gol la revenire pentru Hamza

pet-viitPetrolul s-a impus in fata lui FC Viitorul, echipa care a reusit in prima repriza sa lupte de la egal la egal cu o candidata la titlul sezonului. In repriza secunda insa, „pustii” lui Hagi nu au mai reusit sa dejoace atacurile „gazarilor”, iar in minutul 63, Albin spargea gheata cu un sut fenomenal din lovitura libera. Tot el a dublat diferenta 9 minute mai tarziu, moment dupa care Viitorul nu a mai contat in teren. In ultimul minut regulamentar de joc, Petrolul a mai punctat odata, prin Hamza, revenit astfel pe teren sub cele mai bune auspicii.