Partida dintre Gloria Buzau si Rapid s-a terminat cu pumni, in stanga si-n dreapta, si cu scaune aruncate in jandarmi!

Buzau-altercatie-RapidPartida de la Buzau dintre Gloria si Rapid s-a terminat cu victoria oaspetilor, scor 0-2, insa nu asa avea sa se incheie intalnirea. Dupa fluierul de final jucatorii ambelor echipe au fost la un pas de o bataie generala la mijlocul terenului, iar spiritele au fost calmate cu greu!

Conform Romaniatv.net, primele incidente au izbucnit la jumatatea reprizei a doua, intre doua grupari ale galeriei Rapidului, atunci cand suporterii bucuresteni au aruncat cu bucati de scaune in jandarmi.

Se mai intampla si astfel de lucruri, ce sa facem? Ne batem, ne batem pentru Rapid, pentru spiritul Rapidului si imi place acest lucru” a declarat la final antrenorul Viorel Moldovan, completat de Nicolae Vaslile: „Trebuie sa ne descurcam in toate situatiile, dar mai ales cand intalnim echipe in deplasare. Este bine sa stii si putin box…” a spus si fundasul giulestean.

Am fost loviti cu niste pietre de dimensiuni destul de mari, nu stiu cum acestea au ajuns pe un stadion de fotbal” a recunoscut uimit si Pancu.

Aceeasi sursa mai mentioneaza ca, la final, buzoienii au acuzat arbitrajul lui Marius Avram, cel care l-a eliminat pe Bobby Verdes pentru proteste in minutul 85.

Acest arbitru caruia nici nu pot sa-i pronunt numele, ca ii fac reclama, a rupt meciul in doua” a declarat Ion Viorel, antrenorul gazdelor.

Nu de aceeasi parere a fost si Viorel Moldovan. „Gazdele bat câmpii si exagereaza. A fost un arbitraj echidistant” a fost de parere tehnicianul bucurestenilor.

Sursa foto: „Digi Sport”

Etichetat cu: , , , , , , , ,