Managerul Stelei crede ca remiza de la Tg.Jiu este un punct castigat de Pandurii! Vezi pe cine vede singura adversara a Stelei!

gol-Szukala-la-PanduriiManagerul general al Stelei este de parere ca echipa sa a pierdut doua puncte in deplasarea de la Targu Jiu, dupa ce liderul Ligii 1 a terminat la egalitatea cu Pandurii, scor 1-1. La final, oficialul s-a aratat convins ca Astra Giurgiu e singura echipa ce poate pune probleme Stelei in actualul sezon.

Nu ma multumeste rezultatul de egalitate, pentru ca am avut ocazii monumentale in partea a doua a meciului, cand am dominat autoritar. Am pierdut doua puncte mari, dar am tinut la distanta un adversar putenric, cu sanse in lupta pentru titlu.„, a declarat la Digi Sport Special oficialul Stelei.

Acesta a tinut sa laude schimbarile facute de antrenorul echipei si a si nominalizat echipa care poate periclita cel de-al 25-lea titlu din istoria Stelei:

Am intalnit o echipa puternica, asa cum ne asteptam, dar in repriza a doua, dupa schimbarile inspirate ale antrenorului Reghecampf, pe teren a fost o singura echipa. Tanase a avut trei ocazii rarisime! Singurul adversar periculos este Astra si ma gandesc preocupat la meciurile care urmeaza. O sa avem un program infernal, dar daca jucam asa cum am facut-o în repriza secunda, avem motive sa fim optimisti„, a ,ai declarat managerul campioanei.