Reghe, nemultumit de ratarile jucatorilor: „Am pierdut doua puncte! Ei au avut o singura ocazie tot meciul!” Vezi ce-a mai spus tehnicianul despre meciul cu Schalke!

laurentiu-reghecampfAntrenorul Stelei, Laurentiu Reghecampf, s-a aratat extrem de nemultumit dupa remiza obtinuta la Targu Jiu, scor 1-1. Acesta si-a criticat elevii pentru ocaziile ratate, Cristi Tanase fiind jucatorul care a irosit cele mai multe ocazii, in repriza secunda.

Am pierdut doua puncte! Cum sa fie un rezultat echitabil?! Ei au avut o singura ocazie tot meciul! N-au facut altceva decat sa dea mingea in fata! In plus, sunt nemultumit ca am avut ocazii si n-am reusit sa le fructificam!„, a spus Reghecampf la Digi Sport.

Ne-am creat foarte multe ocazii, dar nu am reusit sa marcam unu contra unu. Am primit un gol pe o greseala, o neintelegere intre fundasi si Tatarusanu. Este pacat, muncim foarte mult, incercam sa avem ocazii, dar nu profitam de ele. La pauza am facut doua schimbari normale, pe Georgievski l-am scos pentru ca era in pericol sa primeasca rosu. Alex Chipciu a intrat foarte bine. Stanciu nu a fost activ in prima repriza, nu a facut ce i-am cerut si era normal sa-l schimb. Cu Iancu am avut discutii normale, el trebuie sa respecte ce-i cerem. Prepelita este accidentat, a fost racit toata saptamana si are crampe„, a mai adaugat tehnicianul stelist.

Despre meciul cu Schalke, de marti seara, din Liga Campionilor, Reghecampf a detaliat: „Trebuie sa conducem jocul, sa avem o atitudine foarte buna. Este ultima sansa sa mai prindem locul 3. Trebuie sa jucam compact si sa nu ii lasam sa ne surprinda pe contraatac. Trebuie sa fim atenti si sa marcam goluri din situatiile pe care le avem. Azi am avut situatii de unde trebuia sa marcam, faze foarte clare”.