REZULTATE / Etapa a 14-a din Liga a III-a! UPATE – Poiana Campina, opt goluri in poarta celor din Papauti!

liga3Vineri si sambata au fost programate meciurile etapei a 14-a in cele sase serii ale Ligii a treia. 

Rezultatele complete ale meciurilor si marcatorii:

SERIA 1:

CS Kosarom Pascani – CSM Moinesti 4-1
Huma (49), Viorica (57, 60), Maftei (69) / Abuzatoaie (65)
FCM Dorohoi – ACS Bucovina Pojorata 6-0
Ed. Sandu (10 – pen., 64), Homneac (20, 31, 72), Vrabie (43)
SC FC Ceahlaul P. Neamt 2 – CS Aerostar Bacau 1-0
Tarabuta(20)
SCM Petrotub Roman – ACS Sporting Suceva 3-0
Tapu (19), M. Alexandru (83), Harbuzaru (86)
CS Stiinta Miroslava – FC Cetatea Tg. Neamt 2-0
Tecutanu (35), Petrea (54)

SERIA 2:

CS Viitorul Axintele – FC Dunarea Calarasi 1-0
Al. Badea (33)
AFC Rapid Fetesti – SC FC Otelul Galati II 0-0
T. Ivan (73 – pen.)

CS Afumati – CS Stefanesti 1-0
Vlada (90+2)

CS Voluntari – CS Compet Ciresu 4-1
Ad. Voicu (20, 70), E. Stan (30), D. Todoran (65) / S. Nicolita (12)

ACS Progresul Cernica – ACS Callatis 2012 Mangalia 4-0
A. Enciu (27, 84), Tudose (38), Coltatu (90+2)

CS Sporting Liesti – ACS Gloria Popesti Leordeni 2-1
Bahnaşu (7), D. Voicu (90+3) / Romanescu (65)

SERIA 3:

CS Viitorul Domnesti – Dinamo 1948 Bucuresti 2-0
Garlescu (35), Ciochina (74)

CS Inter Clinceni – CS Juventus Bucuresti 3-1
Cr. Paun (41, 80), Rondak (52) / Bustea (78)

CS Balotesti – FC Metaloglobus Bucuresti 3-2
Funieru (40), Mihala (48), N. Filip (90+3) / I. Dragan (24), Cană (61)
ACS Viitorul Municipal Craiova – CS Tunari 3-2
Stoiu (45+2 – pen.), M. Chirits(75, 88) / A. Ilin (52), M. Gheorghe (56 – pen.)

CS Vişina Nouă – Concordia II Chiajna  3-1
Cincă (53), C. Nica (56), Aria (62) / Abu Baior (23)
FC Balş – CS Podari  3-2
Relea (41), A. Florica (43), A. Rosu (68) / D. Neacsa (60), Crangoiu (77)

SERIA 4:

CS Muncitorul Resita – AFCM Resita 2-0
Costachi (60 – pen.), Saulescu (66)
CS Fc Caransebes – CS Pandurii Lignitul Targu jiu 2 3-1
Negoescu (19, 68), Gosa (65) / Vladuti (83 – pen.)

CS Vulturii 2009 – FC Hunedoara 3-2
Hardau (27), Stoica (45, 85) / Dragan (41), Pepenar (72 – pen.)
CS Jiul Rovinari – CS Nova Mama Mia Becicherecul Mic 0-2
Hodiş (48), Mancaş (88)
AS Stiinta Turceni – FC Avrig 2-0
Butoi (48), Murdarea (65)

SERIA 5:

AFC Ariesul Turda – CS Osorhei 4-0
Muntean (27), Fertea (30), Borostean (39), St. Popa (60)

CS National Sebis – ACS FC Municipal Baia Mare 1-1
Galea (51) / V. Pop (74)

AFC Metalurgistul Cugir 1939 – FC Unirea Dej, sambata ora 14:00
CS FC Zalau – ACS Soimii Pancota, sambata ora 14:00
CS Ineu – CS Sanatatea Servicii Publice Cluj, sambata ora 14:00

SERIA 6:

FCM Targoviste – CS Conpet Ploiesti 2-0
I. Popa (38), Dragnea (87)

SCM Arges – FC Municipal Campina 0-0
AFC Fortuna Poiana Campina – FC Papauti 8-0
Visan (10, 11, 39), Chelaru (30), Antohi (44, 76), V. Muntenu (74), Nastase (80)

FC Chindia Targoviste – CS Atletic Bradu 5-0
Buca (22), Onciu (31, 85), Anton (75), Fl. Lungu (90)
FC Zagon – FCM Avantul Reghin 3-0
G. Francu (12), C. Borbely (22) / Saim (40, 90)

 

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20