Giulestenii s-au impus in prima repriza la Buzau! EXCLUSIV / Lucian Ionescu: „Conducem meritat si ne bucuram de prezenta numerosilor suporteri veniti la stadion!

Alex-Ionita-IILa finalul primelor 45 de minute, la Buzau, Rapidul conduce pe Gloria cu 1-0, gol Lukanovic, in minutul 26. In pauza meciului, Lucian Ionescu, directorul de imagine al giulestenilor, a acceptat sa intervinal asport Total FM si sa ne ofere informatii la cald, avand in vedere ca partida nu este transmisa.

Ma bucura ca am gasit un stadion plin la Buzau, pentru ca asta e cel mai important, inclusiv la Liga 2. Meciul este mai mult decat animat, Rapidul conduce la pauza meritat, pentru ca gazdele au avut o usoara dominare, asta si din cauza suporterilor, dar usor cam bezmetica. Golul nostru a picat pe fondul unei greseli a gazdelor.

Pancu a revenit, dar in aceasta prima repriza nu s-a evidentiat prea mult, dar este si normal avand varsta pe care o are. El oricum se evidentiaza in orice forma ar fi si ne bucuram ca a ales sa mai joace si la acest nivel.

Nu avem o banca de rezerva lunga, dar ne descurcam bine cu ce avem. Per ansamblu este o echipa care vrea sa readuca Rapidul in Liga 1. Ne meritam locul pe care il ocupam in acest moment, iar pe langa noi Iasiul sau Buzau sunt celelalte echipe care merita sa promoveze”, a declarat Lucian Ionescu, in emisiunea „Liga de wekeend”.