FINAL / Concordia Chiajna – Sageata Navodari 4-0! Pauza comeptitionala le-a prins bine elevilor lui Ionut Chirila

con-sagConcordia Chiajna s-a intors revigorata in intrecerea Ligii 1, invingand cu 4-0, pe teren propriu, vecina de clasament Sageata Navodari, la finele unui meci mai spectaculos decat era de asteptat

Jocul surprinzator de ofensiv al celor doua echipe au aprins pulsul partidei inca din primele minute de joc. Desi gazdele s-au instalat in preajma careului advers in primele minute ale jocului, dobrogenii au scapat in cateva randuri periculos spre poarta lui Ramniceanu, devenit eroul ilfovenilor in prima repriza.

In ciuda nenumaratelor suturi spre poarta inregistrate in mitanul intain, la pauza, tabela de marcaj a ramas nemodificata. Acest lucru avea sa se schimbe insa radical la finalul celei de-a doua reprize, dupa ce Nelutu Rosu a deschis scorul in minutul 61, reusind „dubla” 13 minute mai tarziu, din penalty.

Socul produs de marcarea celor doua goluri a Concordiei a mai taiat din avantul oaspetilor, care nu au mai reusit sa mai creeze atat de multe emotii in preajma careului advers.

In  miknutul 89, Wellington a scapat singur cu Pogacic si l-a invins si el pe goalkeeperul Sagetii, pentru ca in penultimul minut de joc, Serediuc sa obtina in cele din urma penalty-ul,. dupa ce anterior fusese avertizat pentru simulare. Acelasi Serediuc a executat si a inchis tabela de marcaj la un scor nedrept totusi tinand cont de balanta de forte din teren.