„Jose Mourinho” de Faurei! Vezi VIDEO cum isi motiveaza jucatorii un antrenor din Liga a IV-a!

faureiCS Faurei(Braila), zona din care Banel Nicolita s-a lansat in fotbalul mare, este inscrisa in Liga a IV-a, atat cu echipa de seniori cat si cu cea de juniori, ocupand locul 5, respectiv 2, dupa disputarea etapei a-XIII-a.

Antrenorul echipei de juniori, Viorel Pene, a fost surprins intr-un moment cand isi motiva echipa la pauza meciului cu AS Vointa Visani, cand scorul era 2-2. Dupa aceasta discutie cu jucatorii, Faureiul a inscris 5 goluri, scorul final al meciului fiind 7-5!

Plecam de la 0-0, gata, s-a terminat prima repriza! Bai Florin, ba, stati, ma, in marcaj, bai Mihai, bai zapacitule, ai fost acolo nestingherit de nimeni. ce-a fost? Nici sut, nici centrare, hai sa vedem cu totii ce vrei sa faci. Bai bogdane, Marine, bai Alexe, bai, nu mai faceti la intamplare ca iese prost. Ori batem ori e cacatul dupa noi. 3-0, 2-0, 1-0 la aia, v-am avertizat, deja e 2-2 si am intrat in panica. Da, bai, la poarta, da, ba’, la poarta, da la poarta, da, ca m-am saturat, ce dracu… Eu v-am spus!„, este un fragment din „pledoaria” antrenorului din Faurei.