FINAL / FC U Craiova – Olimpia Satu Mare 1-1. Oltenii au scapat printre degete o victorie mare!

FC-U-Craiova-OlimpiaFC Universitatea Craiova a remizat la scorul de 1-1 cu Olimpia Satu Mare, un meci pe care l-a avut in mana, dar nu a putut sa-l incheie cu toate cele trei puncte in buzunar. Sustinuti de peste 1000 de suporteri, la Severin, elevii lui Nicolo Napoli au impus ritmul de joc si, dupa o serie de ratari Stoianof a reusit sa deschida scorul, in minutul 57, cu o deviere de la 5 metri.

Cale a introus si el mingea in poarta, in minutul 82, dar golul a fost anulat, din cauza unui fault in atac. Zece minute mai tarziu a venit timpul oaspetilor sa inscrie, oltenii nemaireusind sa revina la conducerea partidei in cele doua minute ramanse de joc.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

FC U Craiova: Hotoboc – Mitic, Acka, Cosic, Buşu – Jorgnho, Saceanu (cpt,), N. Nicolae – Balan, Cale, Stoianof
Antrenor: Nicolo Napoli

Olimpia: Miron – Muntean, Ene, Balau, Iuhaş (cpt.) – Gavrilescu, Villand, Fl. Muresan, Zsiga – Bujor, Lemac
Antrenor: Tiberiu Csik