FINAL / CS Mioveni – CSU Craiova 0-1. A saptea victorie consecutiva pentru Stanga si comapnia, lideri incontestabili ai Seriei 2

mioveni-csu-CSUniversitatea Craiova a obtinut o victorie usoara pe stadionul „Nicolae Dobrin”, in fata celor de la CS Mioveni. Desi oltenii s-au impus la diferenta minima de scor, golul marcat de Curelea in minutul 7 al partidei a fost suficient pentru ca Ovidiu Stanga sa obtina a saptea victorie consecutiva.

Pe fondul unei joc defenisv dur prestat de gazde, a caror singura ocazie notabila de gol a venit abia in minutul 72, oltenii nu au fortat, dar au mai fost aproape de gol in doua randuri, Curelea si Gorovei nereusind de la 12 metri sa penetreze din nou poarta argesenilor.