Hochei pe gheata – Ice Hockey Euro Challenge, la Budapesta / A doua infrangere pentru nationala Romaniei

hochei-romaniaReprezentativa tarii noastre, alcatuita in proportie insemnata din jucatori sub 20 de ani, a pierdut sambata al doilea meci din turneul Ice Hockey Euro Challennge, de la Budapesta. Acum, impotriva Ungaria, scor 0-5.

Dupa primele 20 de minute era 0-2, in urma golurilor inscrise de Vsss si Ledani. Acelasi rezultat s-a inregistrat in repriza secunda, cand au marcat Tomogyi si Huffner. Hocheistii nostri au mai primit un gol in ultima parte a meciului, de la Sofron, fiul unui fost international roman. In deschidere, Polonia a intrecut Ucraina cu 5-2.

Duminica sunt programate partidele din ultima zi: Polonia-Romania si Ungaria-Ucraina. Nationala gazda poate castiga turneul, daca se va impune in timpul regulamentar, altfel va decide golaverajul realizat de Ungaria si Polonia.