Jocul Stelei l-a impresionat pe antrenroul lui Basel: „A fost foarte bine organizata”

yakinSteaua reusit remizat la BAsel, 1-1, la capatul celui mai bun joc facut de „ros-albastrii” in acest sezon al Champions League. Stelistii au condus cu 1-0, fiind egalati in prelungirile meciului.

Replica oferita de echipa din Ghence l-a impresionat pe antrenorul elvetienilor, Murat Yakin.

Prima repriza a fost greu de urmarit. Steaua a fost foarte bine organizata si a oferit un joc disciplinat. Nu au fost spatii pentru noi ca sa ne facem jocul si asta ne-a daunat teribil.

Faptul ca am reusit sa egalam nu este ceva nemeritat, tinand cont ca in repriza a doua meciul s-a desfasurat deseori intr-o singura directie . Una pesta alta, ne-a lipsit un pic de noroc ca sa fructificam ocaziile avute si uneori ne-a lipsit precizia la ultima pasa.

Cu toate acestea, vom lua partea pozitiva din acest meci. Ne-am luptat chiar bine si am aratat caracter. Sansele de a merge mai departe din aceasta grupa exista in continuare”, a declarata tehnicainul lui FC Basel.