Festival de goluri la Navodari! Astra a invins Sageata cu 4-3, dar risca sa piarda victoria, desi condusese la patru goluri diferenta

astraAstra a egalat numarul de victorii a Stelei in Liga 1, dupa un meci-spectacol cu nou promovata Sageata, disputat la Navodari. Giurgiuvenii s-au impus cu 4-3 in fata echipei gazde, dupa ce conducea cu 4-0 inca din minutul 27 al meciului.

Hotarati sa dea o lectie de fotbal, „astralii” au profitat de letargia adversarilor si au deschis scorul inca din minutul 7, prin Yahaya. Zece minute mai tarziu, autorul pasei de gol a reusitei anterioare, Junior Morais a dublat diferenta din lovitura libera.

La cinci minute, Yahaya reuseste dubla, pentru ca dupa alte cinci minute, Yazalde sa isi treaca si el numele pe tabela de marcaj, profetind o victorie lejera pentru echipa sa. Era abia minutul 27 al intalnirii

In ciuda loviturii primite in prima jumatate de ora meciului, Sageata nu s-a predat. In minutul 33, Chitu a reusit sa reduca diferenta, iar mitanul secund a apartinut in totalitate echipei din Navodari, care a mai inscris doua goluri prin Vezan (’53) si din nou Chitu (’76), insuficient insa pentru a sufla cele trei puncte pretinse de giurgiuveni in prima parte a meciului.

sursa foto: informatia-zilei.ro