FINAL / Universitatea Cluj – FC Viitorul 3-1. Etapa a 13-a cu noroc pentru „sepcile rosii”, la prima victorie a sezonului

ucj-vii

Universitatea Cluj a obtinut prima victorie in campioant, dupa un  meci in care si-a dominat in totalitate adversara. Lipsita de vlaga, echipa lui Hagi a fost pusa la respect de „sepcile rosii”, care prin victoria obtinuta a parasit ultima pozitie a clasamentului.

Intr-o zi de gratie, Lemnaru a reusit sa deschide scorul in minutul 13, numar cu noroc, se pare, pentru clujeni. Golul al doilea a venit 10 minute mai tarziu si a purtat semantura aceluiasi Lemnaru.

Mitanul secund nu a adus nicio imbunatatire in jocul Viitorului, in timp ce ardelenii au avut adesea momente in care au aratat ca nu mai sunt interesati sa inscrie. Cu toate acestea Borza nu a putut rata ocazia de a inscrie in primul minut de prelungiri, dupa o cursa de 35 de metri in jumatatea adversa, pentru ca doua minute mai tarziu, Carstocea sa marcheze golul de onoare al pustilor lui Hagi.