Marica a inscris primul gol pentru Getafe, in deplasare cu Villarreal! „Treptat, voi reveni in forma”

marica_getafeAtacantul lui Getafe, Ciprian Marica a reusit sa sparga gheata in Primera Division, marcand primul sau gol in Spania, in partida castigata cu 2-0 de echipa sa, contra lui Villarreal. Intr-un interviu acordat postului de radio Onda Cero, internationalul roman se arata incurajat de reusita sa pe terenul adversarilor, gratie careia Getafe a preluat conducerea partidei dupa cinci minute de la fluierul de start.

„Am inscris rapid, a fost o greseala a portarului, dar de care am profitat. Dupa o pauza de aproximativ trei luni, incet incet voi juca. Fizic nu sunt la cel mai bun nivel, dar treptat voi reveni in forma”, a declarat Ciprian Marica.

Victoria obtinuta de Getafe, vineri seara, propulseaza echipa lui Marica pe locul 6 in Primera Division, ultima pozitie din campionatul spaniol ce asigura prezenta in cupele europene.

sursa foto: ziarulring.ro