FINAL / UTA Arad – FC Universitatea Craiova 1-1! Universitatea remizeaza, dupa ce a jucat o repriza in inferioritate

uta-u-craiovaFC UTA Arad si FC Universitatea Craiova au remizat, 1-1, in deschiderea etapei a noua din seria a doua a ligii secunde. Oltenii au jucat in inferioritate inca din prima repriza, insa au reusit sa egaleze, dupa ce aradenii au deschis scorul la finalul primei reprize.

UTA Arad: Lazareanu – Oltean, Ardelean, Faye, Zanardini, Ov. Popescu, Medina, Barza (cpt.), Salajan, Apostu, Firtulescu
Rezerve: Horvat – Gornic, M. Roman, T. Stan, Tecsi, Monac, A. Marcu
Antrenor: Eugen Trica
UNIVERSITATEA: Hotoboc – Mitic, Acka, D. Stoica, Busu – Saceanu, Mirzeanu, V. Gheorghe, Goge – Baird, Balan
Rezerve: Preda – G. Cruceru, Frasineanu, Cosic, Cale, Mititelu jr., Jorginho
Antrenor: Nicolo Napoli
Postat în Liga 2

1. CORNEL spune:

felicitari, bravo voua, aratati ca luptati singuri impotriva tuturor.

2. ionel spune:

Craiova maxima

3. Laurentiu spune:

Asi dori sa fac citeva precizari la adresa dlui Horatiu Sima. Cu tot respectul pe care il am fata de dvs. datorita vartsei mai mari decit a mea, vreau sa va spun ca dati dovada de nesimtire pronuntind la toate emisiunile FC Mititelu Craiova si CS Olguta Craiova ; cine va asculta stie sa faca diferenta intre FC Universitatea Craiova si CS Universitatea Craiova. In timpul comentariului la meciul Dacia Mioveni-FC Universitatea Craiova , la scorul de 0-1, ati inceput sa faceti aluzii la nu stiu ce aranjamente intre FC Universitatea Craiova si aceasta echipa ; scorul final cred ca v-a dat peste nas ; pe viitor am rugamintea sa nu va mai angrenati in astfel de discutii rautacioase la adresa FC Universitatea Craiova si sa va rezumati pur si simplu la comentariu strict sportiv. Va multumesc si no offence