EXCLUSIV / Otelul tinteste trofeul Cupei Romaniei! Calificarea in „sferturi” ii da sperante lui Narcis Raducan

otelul-galatiDupa o serie de sapte meciuri fara victorie in campionat, Otelul inregistreaza succes dupa succes in Cupa Romaniei si, joi seara, formatia antreata de tehnicianul interimar Constantin Schumacher s-a impus cu 2-1 in fata Coronei Brasov, pe care, in ciuda scorului a dominat-o in cea mai mare parte a timpului.

Cum toate golurile partidei au fost inscrise de jucatorii galateni, Antunes marcand in prima repriza in proprie poarta, in favoarea brasovenilor, directorul general al Otelului, Narcis Raducan consemneaza un succes imens pentru echipa sa.

„O victorie importanta, de moral, pentru noi. Ne-am dorit sa ajungem in antepenultima faza, este singurul trofeu care ne lipseste si asta atrage suporterii aproape. Sper ca victoria asta de moral sa fie dublata in urmatoarea partida de campionat.

Am arata foarte multe lucruri bune. Echipa trebuia sa demonstreze ca poate iesi din pasa proasta. Este o atmosfera foarte buna in vestiar si nu pentru ca a plecat antrenorul, ci datorita scorului. Au fost si lucruri mai putin bune, dar ramanem cu cele bune si cel mai important lucru este ca mergem mai departe„, a declarat Narcis Raducan in exclusivitate pentru Sport Total FM, in emisiunea „Fluier final”.

Luni in sir situatia financiara de la Otelul a pendulat intre incertitudine si dezastru. In prezent insa „otelarii” au depasit problemele de acest tip si se pot concentra in totalitate pe fotbal.

„Din punct de vedere financiar lucrurile sunt ok. Avem problemele noastre, dar nicidecum nu mai avem neajunsurile din vara. Lucrurile sunt in regula si trebuie sa le reglam si la capitolul sportiv„, a spus conducatorul galatean.

sursa foto: prosport.ro