FINAL / FC Brasov – FC Viitorul 0-1. Pustii lui Hagi isi rezerva un loc in „sferturile” Cupei, tocmai de sub umbra Tampei

fc-brasovViitorul Constanta s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, invingand in deplasare FC Brasov, scor 0-1.  Jocul a fost inca de la inceput unul anemic, dar oaspetii au reusit sa dechida scorul in minutul 11, prin Cristi Gavra.

Abia in mitanul secund gazdele au aratat ca vor cu adverat sa schimbe soarta partidei, dar nu au reusit sa inscire golul egalizator in ciuda efortului ofensiv urias depus.

Spre sfarstitul partidei, suporterii brasoveni au cerut demisia antrenorului Alexandru Pelici, echipa eliminata din Cupa, aflandu-se in pragul locurilor retrogradabile in clasamentul Ligii 1.

FC BRASOV: Mutu, Vagner, Machado, Santois, Serginho, Aganovic, Mateiu, Tatar, Dias, Surdu, Fonseca

VIITORUL: Buzbuchi, Bejan, Larie, Mitrea, Tosca, Benzar, Baluta, Cirstocea, Serban, Gavra, Daminuta