La pauza meciului cu Ajaccio, din 16-imile Cupei Ligii, Keseru a fost schimbat suferind o comotie cerebrala! Atacantul roman se afla in spital!

keseru-bastiaInternationalul roman Claudiu Keseru a fost transportat de urgenta la spital dupa ce a primit o lovitura dura in zona capului in timpul partidei dintre Bastia si Ajaccio, din Cupa Ligii frantei.

Din primele informatii, se pare ca atacantul roman a suferit o comotie cerebrala, acuzand totodata si pierderi de memorie, conform spuselor propriului antrenor, Frederic Hantz!

Dupa ce a primit primele ingrijiri medicale de la staff-ul lui Bastia chiar la stadion, Keseru a fost transportat la Centrul Medical din Martigues, iar dupa cateva analize a fost transferat la Centrul Medical La Timone, din Marsilia.

„Dupa ce s-a lovit la cap, atacantul roman a fost nevoit sa-si paraseasca la pauza colegii, fiind inlocuit cu Maoulida. Dupa ce a primit ingrijiri de la medicul clubului, el a fost transportat la Centrul Medical din Martigues”, a scris Bastia pe site-ul oficial.

Romanul si-a petrecut noaptea in spital si ar mai putea ramane acolo pana joi.

Marti seara, Bastia s-a impus in fata lui Ajaccio, scor 1-0, gol Ilan, in minutul 7, in 16-imile Cipei Ligii Frantei. La oaspeti, Mutu nu a fost inclus pe lista de jucatori, fiind inca accidentat.