FINAL / Gaz Metan Medias – Astra Giurgiu 0-1. Seria meciurilor fara infrangere a lui Cristi Dulca s-a terminat! Giurgiuvenii, in sferturi!

astra-trencinMarti seara, de la ora 20:30, Gaz Metan a primit vizita celor de la Astra, in optimile de finala ale Cupei Romaniei. Cristi Dulca, antrenorul mediesenilor spera ca si dupa acest meci echipa sa bifeze al 11-lea rezultat pozitiv, insa giurgiuvenii nu au fost de acord si s-au impus cu 1-0, calificandu-se in sferturile competitiei. A marcat Junior Morais, in minutul 86.

Mediesenii au un inceput bun de sezon in Liga 1, fiind pe locul 6 in clasament. Acesta spera sa continue jocurile bune din campionat si in Cupa, unde vor da insa peste un adversar redutabil.

Giurgiuvenii sunt si in acest an candidati la titlul de campioni. Daniel Isaila isi doreste insa ca si in Cupa sa dea o replica pe masura si spera sa ajunga cat mai departe, poate chiar sa se lupte pentru castigarea trofeului.

Echipele care vor evolua:

GAZ METAN: Buchta – Romeo, Muth, Frasinescu, Buzean, Tahar, Todea, Avram, Lullaku, Alaverdashvili, Robertson

ASTRA: Lung, Ben Youssef, Seto, Budescu, Pedro Santos, Junior Morais, Laban, Ivanovski, Muresan, Matel, William