FINAL / Dinamo Bucuresti – Concordia Chiajna 2-1. Victorie usoara a „cainilor” pe „Stefan cel Mare”

Dinamo-ConcordiaDinamo s-a impus cu 2-1 in fata Concordiei si a castigat 3 puncte foarte pretioase pentru echipa antrenata de Flavius Stoican, care isi trece in cont cea de a patra victorie din acest sezon, din 12 partide disputate.

Oaspetii au jucat timorat inca din startul meciului, preferand sa se apere avansat, fara a manifesta insa nicio intentie ofensiva. Dupa minute bune in care au dominat ostilitatile, gazdele au deschis scorul prin Tucudean, in minutul 27.

In afara de cateva suturi ce au ratat cadrul portii lui Ramniceanu, partida a avut o desfasurare plata.

In minutul 61, Grigore a reusit sa inscrie din penalty, dupa un fault comis in propriul careu de Cretu, iar Onduku a marcat doua minute mai tarziu pentru Concordia, stabilind totodata scorul final al unui meci lipsit de spectacol.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Dinamo: Naumovski – Rus, Luchin, Grigore, Filip – Lazar, Boubacar, Thicot, Curtean – Rotariu, Tucudean

Concordia: Ramniceanu – Cretu, Melinte, Leca, Savin – Rosu, Papasterianos – Onduku, Purece, Serediuc – Wellington