AS Roma, 9 victorii din 9 meciuri in Serie A si doar un gol primit! EXCLUSIV / Victor Becali: „Echipa asta va castiga campionatul!”

Roma-victorieAS Roma isi continua parcursul fara greseala in Serie A, echipa lui Bogdan Lobont ajungand la 9 victorii in 9 meciuri disputate in campionatul intern, asta dupa victoria obtinuta in meciul din deplasare cu Udinese, scor 1-0. Desi au jucat in 10 oameni la mijlocul reprizei secunde, fotbalistii antrenati de Rudi Garcia au izbutit o victorie eroica, inscriind golul decisiv cu opt minute inainte de finalul meciului.

Despre parcursul excelent al Romei in Seria A, impresarul Victor Becali a fost foarte ferm: „Va castiga campionatul!

Roma are un antrenor foarte bun, nu foarte scump, in schimb are un director sportiv foarte bun. La noi nu e asa… la ei, acesti oameni au un cuvant greu de spus in privinta transferurilor. Fundasul central de la PSG a fost vandut de acest director sportiv (n.r – Walter Sabatini) pe 30 de milioane de euro, dupa un an, jucatorul fiind adus la Roma imprumut pe 500.000 de euro! Antrenorul trebuie adus pe profilul jucatorilor existenti in echipa, dar aici este si meritul acestui Rudi Garcia„, a declarat mai declarat Victor Becali.

In final, agentul FIFA a vorbit si despre situatia fotbalistilor Cristi Chivu (Intern Milano) si Bogdan Lobont (AS Roma), primul avand mari sanse de a se retrage in vara din cauza accidentarilor: „Prin cate a trecut Chivu, poate altu’ s-ar fi lasat. A revenit extrem de repede si a castigat trofee importante. Sa vedem acum cum se va recupera, ca oricum in vara isi va termina contractul. A suferit mult baiatul asta in urma accidentarilor, dar exista si varianta unei retrageri in vara. Lobont mai are contract, iar toti cei care au trecut pe la Roma au cerut sa-l pastreze pana acum”.