Polo – Liga Campionilor, turul al treilea preliminar / Victorie la cinci goluri pentru echipa de langa Crisul Repede!

csm-digi-oradeaIn prima mansa a turului al treilea preliminar pentru Liga Campionilor la polo CSM Digi Oradea a intrecut in bazinul propriu pe Sintez Kazan cu 13-8 (4-3, 5-2, 1-0, 3-3). Un meci in care formatia pregatita de Dorin Costras, scolit in campionatul Spaniei, unde a jucat si antrenat, a obtinut o victorie absolut meritata, ce va trebui aparata in returul programat in ziua de 9 noiembrie in orasul unde a avut loc Universiada de Vara.

Condusi cu 1-3 in primul sfert, poloistii nostri au preluat conducerea, desprinzandu-se la cinci goluri in cel de-al treilea. Diferenta care s-a mentinut in ultimele opt minute de joc, desi campioana Romaniei a fost nevoita sa-i inlocuiasca pe Kadar si Cretu, eliminati dupa trei faulturi. Au inscris pentru bihoreni: Popoviciu 3, Cupic 3, Negrean 2, Georgescu 2, Diaconu 1, Kadar 1 si Diaconu 1.

sursa foto: transilvaniareporter.ro