FINAL / ACS Poli Timisoara – Pandurii Tg. Jiu 2-3! Gorjenii castiga, dupa ce au fost condusi de doua ori! Distefano aduce victoria cu o super reusita

acs-poli-panduriiACS Poli si Pandurii au oferit un meci agreabil, cu 5 goluri marcate. Timisorenii au inceput excelent si au deschis scorul, in minutul 6 si se parea ca vor intra la pauza in avantaj. Momcilovici a inscris insa in prelungirile primei reprize. Poli a reusit din nou sa revina in avantaj, in repriza a doua, reusind golul doi, in ciuda dominarii Pandurilor. Eric a restabilit egalitatea dupa 4 minute, iar Distefano a reusit golul victoriei cu un sut de senzatie de la mare distanta.

Meciul va fi difuzat pe DigiSport 1 si va putea fi urmarit in format LIVE TEXT pe SPTFM.ro.

Echipe de start:

ACS Poli:  Nuno Claro – Belu, Petrovici, Trandu, Poparadu – Nohai, Ov. Petre, Gorobsov, Nanu – Popovici, Szekely

Pandurii: Stanca – Momcilovici, Christou, Mamele, Ungurusan – Anton, Breeveld – Alex, Eric, Paulinho – Matulevicius