Rezultate – LIGA 2 / Programul si meciurile etapei a X-a si a VIII-a din cele doua serii! UPDATE – Sabau, prima victorie la ASA, de la revenire!

Rapid-BerceniSambata, de la ora 11:00, s-a disputat majoritatea meciurilor ultimei etapae a lunii octombrie in Liga a II-a. In Seria 1, liderul Rapid nu a jucat, iar urmaritoarele au facut tot ce le-a sta in putere sa profite. ACS Berceni a invins in fata propriilor suporteri, scor 4-1, pe CF Braila, iar in urma unui golaveraj mai bun a depasit Rapidul din pozitia de lider!

In seria a II-a, meciul cel mai important se va disputa la Rosiori de Vede, acolo unde Universitatea Craiova, locul trei, va primi vizita Gloriei Bistrita, liderul clasamentului. Pe langa aceasta intalnire, la Satu Mare , Olimpa a trecut de FC Bihor, astfel ca satmarenii au ajuns la numai un punct de liderul Gloria Bistrita!

Iata programul de sambata al meciurilor din cele doua serii:

SERIA I, ETAPA X

ora 11:00
UNIREA TARLUNGENI – UNIREA SLOBOZIA 0-1, gazdele joaca cu un om mai putin, Serban fiin eliminat in minutul 33

GLORIA BUZAU – SC BACAU 0-0

ACS BERCENI – CF BRAILA 4-1, oaspetii joaca cu doi jucatori mai putin, Mitrea fiind eliminat in minutul 40 si Necoara in minutul 73.

DUNAREA GALATI – FC CLINCENI 2-3, oaspetii joaca in 10, Puskas fiind eliminat in minutul 68

RAPID CFR SUCEAVA – CSMS IASI 0-1

SPORTUL STUDENTESC – FARUL, nu se disputa.