FINAL / FC Botosani – Petrolul Ploiesti 1-2. „Lupii-galbeni” si-au haituit „prada” pana la sfarsitul meciului

FC-Botosani-PetrolulPetrolul Ploiesti s-a impus in deplasare cu FC Botosani, la finele unui meci mai usor pentru elevii lui Cosmin Contra decat arata scorul. Teixeira a modificat tabela de marcaj pentru prima, dupa un sfert de ora de la inceputul meciului. Portughezul a mai scuturat plasa si dupa 7 minute de la startul reprizei secunde, dar golul a fost anulat pe motiv de offside.

Pe fondul unui9 joc mai relaxat al „gazarilor”, gazdele au restabilit egalitatea in minutul 70, dar sperantele unei remize ale botosanenilor s-au ruinat cu 5 minute inainte de incheierea timpului regulamentar de joc, cand noul intrat Dore a reluat cu capul in plasa, aducand o noua victorie  „lupilor-galbeni”.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

PETROLUL: Pecanha – Alcenat, Geraldo, Hoban, Guilherme – Romario Pires, De Lucas – Priso, Teixeira, Boudjemaa – Issa Camara Rezerve: Bornescu, Fernandez, Benga, Achim, Moraru, Dore

BOTOSANI: Curileac – Patache, C. Dinu, Poverlovici, Acsinte – Fulop, Ghinga – Vasvari, Croitoru, Carjan – Hadnagy Rezerve: Perianu, Tincu, Taban, Maghici, Vraciu, I. Matei, Codoban