FINAL / Steaua – FC Basel 1-1! Tatu egaleaza pentru Steaua si „ros-albastrii” pastreaza sanse pentru primavara europeana

ste-basSteaua a reusit primul punct in greupa E a Ligii Campionilor, in meciul cu FC Basel. Elvetienii au ratat marile ocazii ale primei reprize si au reusit sa deschida scorul in a doua repriza, dupa o greseala mare in aparare a lui Latovlevici. Golul a turnat plumb in ghetele stelistilor, care au gresit mult. Tatu a adus insa bucuria in tribune, prin eusita din minutul 87, care a intors si desfasurarea partidei. „Ros-albastrii” au pus presiune pe elvetieni, insa nu au mai reusit si golul care sa aduca cele 3 puncte. A fost primul punct si primul gol al Stelei in acest sezon de Liga si inca pastram sanse pentru primavara europeana.

Partida poate fi urmarita in direct pe Dolce Sport, Digi Sport 1 si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 21:45.

Echipe de start:

STEAUA: Tatarusanu – Georgievski, Szukala, Gardos, Latovlevici – Bourceanu, Pintilii – Popa, Stanciu, Tanase – Piovaccari
Rezerve: Nita, Chipciu, Filip, Prepelita, Tatu, Varela, Kapetanos
Antrenor: Laurentiu Reghecampf

BASEL: Sommer – Voser, Schar, Ivanov, Safari – Diaz, Serey Die, F. Frei – Salah, Streller, Stocker
Rezerve: Vailati, Ajeti, Sauro, Delgado, Elneny, Xhaka, Sio
Antrenor: Murat Yakin