Torinezii nu isi pot explica infrangerea cu Fiorentina, dupa ce conduceau cu 2-0 in minutul 65!

fiorentina_juventusJuventus a trait o mare deziluzie in ultima etapa, cand a pierdut la Florenta, 2-4 cu Fiorentina. Torinezii au conduceau cu 2-0 in minutul 65 si parea ca meciul este jucat.

Au urmat 15 minute de vis pentru trupa „viola”. Echipa lui Vicenzo Montella a facut 4-2 in doar 15 minute si a luat cele trei puncte, care pareau a fi in curte atorinezilor.

Antrenorul juventin, Antonio Conte nu isi poate explica aceasta infrangere: „Credeam ca meciul e inchis deja la 2-0. Apoi, in final s-a intamplat ceva inexplicabil. Am distrus in 10 minute tot ce-am construit. Asa e fotbalul”.

tehncianul a fost completat si de Andrea Barzagli: „Sincer nu stiu ce s-a intamplat. Am dominat jocul, eram siguri de victorie, aveam 2-0, dar inainte sa ne dam seama Fiorentina conducea cu 3-2. Am fost 99% concentrati insa e clar ca nu a fost de ajuns. Nu au avut mai multe ocazii ca anul trecut de exemplu, dar au marcat de fiecare data„.