Rezultatele finale ale Campionatului National de Karate pentru cadeti, juniori si tineret!

karate-cadetiSambata si duminica, 350 de sportivi de la 42 de cluburi au luat parte la intrecerile Campionatului National de Karate pentru cadeti, juniori si tineret (U21), care s-au desfasurat in Sala Polivalenta din Capitala.

Intrecere a reprezentat criteriu, prin acumulare de puncte, pentru selectia finala a celor trei loturi pentru anul 2014. Totodata a fost si ultima verificare a lotului national al Federatiei Romane de Karate ce se va deplasa la Campionatul Mondial de Karate WKF din Guadalajara(Spania), in perioada 9-10 noiembrie.

REZULTATE KATA

Cadeti- Masculin – Kata / Individual

Andrei CRUCERU / CSS Ramnicu Valcea – locul I
Paul MURARU / CS Farul Constanta – locul II
Andrei FODAY / CS Dojo Casa Panciu – locul III
Daniel CROSMAN /ACS Toshirom 2003 – locul III

Cadeti – Feminin – Kata / Individual

Georgiana BOHUS / CS Fortuna Karate  -I
Nadina KEREKES / CS Zen-Sho Timisoara – II
Laura ANGHELINICI / CS Dojo Casa Panciu – III
Adina SEITZ / CS Universitatea Brasov – III

Juniori – Masculin – Kata / Individual

Marius CIOAREC / CS Dojo Casa Panciu – I
Attila BARTINCKI / CS Karate Do BFKS – II
Alexandru SANDU / CS Saishin Karate Do – III
Andrei DUMITRESCU / CS Dojo Casa Panciu – III

Juniori – Feminin – Kata / Individual

Diana ILESCU / CS Saishin Karate Do – I
Malina MILIU / CS Karate Dinamic C-ta – II
Anisia IOVA / CS U Craiova  – III
Alexandra DRAGAN / CS Zen-Sho Timisoara – III

U 21 – Masculin – Kata / Individual

Mihai TEIUSANU / CS U Craiova – I
Ionut MITRICA / CS U Craiova – II
Marius CRETA / CS U Brasov – III
Cosmin SUHAN / CS Targoviste – III

U 21 – Feminin – Kata / Individual

Andreea MATEI / CS Saishin Karate Do – I
Gyannyna BADICEANU / CS Zen-Sho Timisoara – II
Bianca GORUN / CS Farul Constanta – III
Diana ALEX / CSA Steaua Bucuresti – III

Cadeti – Feminin – Kata / Echipe

Liceul cu Program Sportiv Petrache Triscu – I
CS Fortuna Karate – II

Juniori – Masculin – Kata / Echipe

CS Dojo Casa Panciu – I
Liceul cu Program Sportiv Petrache Triscu – II
CS Universitatea Brasov – III

U 21 – Feminin – Kata / Echipe

CS Saishin Karate Do I
CS Universitatea Brasov II

REZULTATE KUMITE

Cadeti – Masculin – Kumite – 52 kg

Vlad PAMFIL CS Pamphil Center Botosani I
Antonio SOARE CS Karate Shotokan FMK II
Csaba KRIZBAI CS Shoto-Team III
Iulian RADU CSS 4 Bucuresti III

Cadeti Masculin Kumite – 57 kg

Cristian MARIN CS Dinamo – Scorpion I
Stefan NEAGA CS Petrom Flacara Moreni II
Mihai BURLACU CS Dinamo Bucuresti III
Andrei LANBREA CS Contact Bucuresti III

Cadeti Masculin Kumite – 63 kg

Robert MINEA CS Sportul Studentesc I
Marius BALTARETU CS Dinamo – Scorpion II
Valentin COMAN CSS 1 Bucuresti III
Bogdan GAMAN CSM Petrosani III

Cadeti Masculin Kumite – 70 kg

Andrei FODAI CS Dojo Casa Panciu I
Vlad RIZEA CS Samurai Dojo II
Robert ROSU ACS Arsenal III
Ionut STATIOIU CS Saishin Karate Do III

Cadeti Masculin Kumite + 70 kg

Laurentiu BAZAVAN CSM Petrosani I
Cosmin ALUCHENESEI CS Sportul Studentesc II
Ionut GROSU ACS Arsenal III
Vlad DUMITRESCU CS Dojo Casa Panciu III

Cadeti Feminin Kumite – 47 kg

Elena TIRCOB CSS Ramnicu Valcea I
Boglarka VERESS CS Shoto-Team II
Bianca ANDRONACHE CS Pamphil Center Botosani III
Ana Maria GHEORGHE CS Universitatea Brasov III

Cadeti Feminin Kumite – 54 kg

Stefania HATFALADI CSM Petrosani I
Madalina ARGHIRE CSM Petrosani II
Laura ANGHELENCI CS Dojo Casa Panciu III
Georgiana BOHUS CS Fortuna Karate III

Cadeti Feminin Kumite + 54 kg

Dana TEODORESCU CSA Steaua Bucuresti I
Patricia BEZSERA CS Karate Do BFKS II
Diana PANAITE CSM Petrosani III
Adina SEITZ CS Universitatea Brasov III

Juniori Masculin Kumite – 55 kg

Dorel MIHALACHE CS Dinamo – Scorpion I
Raul FEIER CS Crisul Oradea II
Marius CIOAREC CS Dojo Casa Panciu III
Daniel CULEA CS Triada Bucuresti III

Juniori Masculin Kumite – 61 kg

Claudiu SARBU CSM Petrosani I
Nicusor ENACHE CSA Steaua Bucuresti II
Radu STOI CSM Petrosani III
Andrei SAFTA CS Petrom Flacara Moreni III

Juniori Masculin Kumite – 68 kg

Robert SEBESI CSM Petrosani I
Bogdan ALEXE CS Shoto – Team II
Laurentiu CRISTEA CS Petrom Flacara Moreni III
Adrian TOMA LPS Petrache Triscu III

Juniori Masculin Kumite – 76 kg

Cristian MIHALACHE CS Dinamo – Scorpion I
Aurelian DANCILA CSS Ramnicu Valcea II
Robert CHIRIAC CS Traiada Bucuresti III
Mihai TUDZI CSM Petrosani III

Juniori Masculin Kumite + 76 kg

George CONDESCU CSM Petrosani I
Eric SOS CS Farul Constanta II
Paul TUTUNGIU CSA Steaua Bucuresti III
Marian RADOI CSS Ramnicu Valcea III

Juniori Feminin Kumite – 48 kg

Patricia POLEAC CS Crisul Oradea I
Malina MILIU CS Karate Dinamic Constanta II
Ioana IONITA CSS Ramnicu Valcea III
Beatrice BRUDASCA CSS 1 Bucuresti III

Juniori Feminin Kumite – 53 kg

Bianca POLEAC CS Crisul Oradea I
Denisa AGAPIE CS Sportul Studentesc II
Alina PUSCHILA CS Samurai Dojo III
Gabriela TUDOR CS Samurai Dojo III

Juniori Feminin Kumite – 59 kg

Lorena PARAU CSA Steaua Bucuresti I
Denisa CIOCOIU CS Universitatea Brasov II
Kinka TOROK CS Karate Do BFKS III
Alexandra DRAGAN CS Dojo Casa Panciu III

Juniori Feminin Kumite + 59 kg

Bianca CIOCOIU CS Universitatea Brasov I
Raluca BACIU CSA Steaua Bucuresti II
Alexandra CIONTU CS Dinamo Bucuresti III
Ingrind HUTU CSS Ramnicu Valcea III

U 21 Masculin Kumite – 68 kg

Bogdan GOGOLOS CS Chimia Ramnicul Valcea I
Ionut IPATE CSM Petrosani II
Roland ZIMMERMANN CS Shoto – Team III
Gini Andrei DUTA CSA Steaua Bucuresti III

U 21 Masculin Kumite – 78 kg

Costin BAROIU CS OTOPENI I
Nicolae STANCIU CS Chimia Ramnicul Valcea II
Adrian BATSCHI CSA Steaua Bucuresti III
Victor FRECATEANU CS Sportul Studentesc III

U 21 Masculin Kumite + 78 kg

Ionut PAUN CS OTOPENI I
Claudiu MORARUS CS OTOPENI II
Andrei GHERLE CSC Crisan III
Levente MICZA CS Karate Do BFKS III

U 21 Feminin Kumite – 53 kg

Francesca DRAGNE CS Contact Bucuresti I
Francesca GOGOT CSA Steaua Bucuresti II
Daiana POLEAC CS Crisul Oradea III
Silvia RIZESCU CS Dinamo Bucuresti III

U 21 Feminin Kumite – 60 kg

Adnana POPA CS Universitatea Craiaova I
Madalina PARAU CSA Steaua Bucuresti II
Andreea ALECSANDRU CS Universitatea Brasov III
Diana BURICESCU CS Contact Bucuresti III

U 21 Feminin Kumite + 60 kg

Livia COTOBAN CS Farul Constanta I
Andreea COTOBAN CS Farul Constanta II
Andra DASCALU CS Sportul Studentesc III
Bianca GORUN CS Farul Constanta III

Cadeti – Juniori Masculin Kumite Echipe

CSM Petrosani 1 I
CSM Petrosani 2 II
CS Dinamo – CS Scorpion Bucuresti III
CSS Ramnicu Valcea III

Cadeti – Juniori Feminin Kumite Echipe

CSA Steaua Bucuresti I
CS Universitatea Brasov II
CS Dinamo Bucuresti III
CSS Ramnicu Valcea III

U 21 Masculin Kumite Echipe

CS Otopeni I
CSA Steaua Bucuresti II
CS Chimia Ramnicu Valcea III

U 21 Feminin Kumite Echipe

CS Farul Constanta I
CSA Steaua Bucuresti II

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB381824
2CFR Cluj371716
3CS U Craiova33179
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu25176
7Dinamo Bucuresti24175
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1717-4
12OSK Sf Gheorghe1117-20
13Gaz Metan Medias1017-23
14Juventus Bucuresti917-18